Alkali Diyeti Yapanlar ve Alkali Diyet Yorumları

2 Dakikada oku


Alkali Diyeti Yapanlar ve Alkali Diyet Yorumları

Alkali diyeti yapanlar ve yorumlarına geçmeden önce bu diyetin ne olduğundan bahsedelim. Bu diyet ile vücudumuzdaki kan ve idrar gibi sıvıların pH seviyelerini uygun besinleri tüketerek dengelemeye çalışırız. Bu şekilde vücdumuzu asidik bir ortamdan kurtarmış oluruz ve doğal olarak çeşitli hastalıklardan da korunmuş oluruz. Ek olarak daha dinç, enerjik ve fit olmanızı da sağlayabilir. Yani öngörülen budur. Son olarak yorumlara geçmeden önce belirtmeliyim ki Bu diyetin doğruluğunu kanıtlayacak şekilde bilimsel bir kanıt yoktur.

[quads id=3]

Alkali Diyeti Yapanlar ve Yorumlar

Kadınlar Kulübü | @benedenben adlı kullanıcı | 2012

Bu diyet’i hayatıma kısa süredir uygulamaktayım. Alkali diyeti uygularken ramazan sebebiyle tahmin edeceğiniz gibi kilo aldığımı düşünüyordum ve diyete de tam uyum sağlayamamama rağmen gören herkes “bu kadar yeter, zayıflama artık ” diyor. Ramazan bitince bu diyete hemen tam anlamıyla başlayacağım.


Kadınlar Kulübü | @magnolia03 adlı kullanıcı | 2014

Bu diyet uydurma canım. yakın bir arkadaşım yapıyor ve çok da kilo veremedi. Bol sebze ve meyveyle beslenip yemekleri az yağlı yiyince, hamur işlerinden uzak durunca, tatlılardan da kaçınca çok rahat erirsin ki zaten. Suyu karbonatlı içip su gibi mucize bir içeceğin tadını kaçırmanın ne anlamı var..


Kadınlar Kulübü | @kedicik555 adlı kullanıcı | 2014

alkali diyet yaparak bir ayda 5 kilo verdim ve şuan kilo vermem düştü.


Ekşi Sözlük | @lecagot adlı kullanıcı | 2012

Doktor olmadıkları halde doktormuş gibi tıp konularında kendilerini üst düzey biri gibi gösterip saçmalıkta bulunanların yeni bir ürünü.


Ekşi Sözlük | @iilk insann adlı kullanıcı | 2016

Alkali diyet sayesinde bir ayda 3,5 kilo vermeyi başardım an itibariyle.


[quads id=3]

Baksanbari Yorumu

İnsanlar alkali diyet hakkında ikiye bölünmüş durumda. Bir kısım deneyip fayda gördüğünü söylerken bir kısım safsata olduğunu söylüyor. (Safsata olduğunu söyleyenler ağırlıkta) Yorumların çoğu benzer şekilde. Ya denedim kilo verdim diyenler, ya işe yaramıyor diyenler..

Genel olarak ortaya çıkan en mantıklı yorum ise şu olabilir; Vücunuzla oynamayın. Bilimsel bir kanıt yoksa ki bu diyet için yok, bu diyetin sadece kanıtlanmış iyi tarafını alıp uygulayın. Yani kısacası sebze, meyve ağırlıklı beslenin. Hazır paketlenmiş ürünlerden uzak durmaya çalışın. Vücudunuza ne yapacağı kesin olmayan karışımlar vermeyin.

Daha farklı bir diyet incelemek istiyorsanız SDM Diyeti Yapanlar ve Yorumları konumuza bakabilirsiniz.

[quads id=3]

Yorumların alındığı kaynaklar
Ekşi Sözlük
Kadınlar Kulübü


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik belirleyen sorular oluşturabilirsiniz.
Trivia Testi
Herhangi bir konu hakkında çoktan seçmeli sorular oluşturabilirsiniz.
Oylama
Herhangi bir konuda karar vermek için oylama havuzları oluşturabilirsiniz.
Hikaye
Herhangi bir konuda makale, hikaye vb. yazılar yazabilirsiniz.