Bu konuya ulaştıysanız, muhtemelen ortada çalınan bir facebook hesabı var. Ya da hesabınızın çalınmasından korkuyorsunuz. Veya bu konuyla alakalı bir şey aradınız. Merak etmeyin, facebook hesap çalınması ve hesap güvenliği hakkında aradığınız her neydi ise aşağıdaki maddelerden biri sizin işinizi görecektir. Sorununuz çözülmese bile en azından neden çözülmediğini anlayabileceksiniz. Hadi başlayalım bakalım bu konuda nelere değineceğiz.

Konu başlıklarına tıklayarak ilgilendiğiniz konuya gidebilirsiniz.
Tavsiyem sırayla okumanız yönünde 🙂

Konu Başlıkları

Facebook hakkında genel ön bilgiler.

Dünya çapında 1.5 milyar kadar web sitesi bulunuyor. Facebook ise 1.5 milyar site arasında 3. sırada yer alıyor. Bu facebook’un çok çok güçlü bir web sitesi olduğu anlamına geliyor. Dünyanın en iyi mühendisleri facebook gibi önemli şirketlerde çalışıyor. Bu da şu demek oluyor; facebook hesabınız çalındıysa, %99.99 sizin yaptığınız bir hatadan kaynaklanıyordur. Yani mahallenizden biri facebook açığını bulup da hesabınızı çalmıyor. Sizin bıraktığınız bir açıktan yararlanıp hesabınızı çalıyor. Yani kısacası kuzenim istediği herkesin facebook hesabını hackleyebiliyor diyenlere gülüp geçelim 🙂

Hesabımı kim, neden çaldı veya neden çalmak istiyor?

Facebook hesapları genelde çevrenizdeki tanıdık kişiler tarafından çalınıyor. Bazen sadece zevk için, bazen kıskançlık, bazen de çeşitli çıkarlar için. Yani bu genelde böyle olur.
Fakat başka kişiler başka sebeplerden de çalmış olabilir. Örneğin, hackerların farklı farklı para kazanma yöntemleri var. Hesabınızı kullanarak facebook arkadaşlarınızı dolandırıp para kazanabilirler. Arkadaşlarınızın bilgisayarlarına veya mobil cihazlarına virüs bulaştırabilirler.
Veya daha farklı amaçlar için kullanabilirler. Sebep ne olursa olsun bu sizin için çok kötü bir durum.

Çalınan hesabınızı geri alabilirseniz, hesaba giriş yapan kişilerin ip adreslerini görebilirsiniz. BURAYA tıklayarak hesabınıza giriş yapmış cihazların ip adreslerini görebilirsiniz.

Manuel olarak gitmek isterseniz;

Ayarlar > Güvenlik ve Giriş

Fakat bu ip adresi ile kişinin yaklaşık olarak hangi şehirden giriş yaptığı gösteriliyor fazlası değil. Çok çok ciddi bir meseleyse savcılığa dilekçe vererek suçlunun bulunması sağlanabilir ve suçluya ceza verilmesi sağlanabilir. Bunun dışında hesabınıza giriş yapan kişiyi bulmanız pek mümkün değil.

Facebook hesapları nasıl çalınıyor?

İlk başlıkta belirttiğim üzere, sizin yaptığınız bir hatadan kaynaklanıyor.
“İstediğim herkesin facebook hesabını çalabilirim” diyen biri yalan söylüyordur.
Herkesin hesabını çalabilecek bir program, uygulama, web sitesi, hacker yok.
Bunları unutun. Siz açık bırakmadığınız sürece kimse hesabınızı çalamaz.

Peki hesabınız çalındıysa ne gibi hatalar yapmış olabilirsiniz? Bakalım hemen.

Yapılan genel hataları açıklamadan önce ek olarak belirtmek isterim ki bazen kişi şifresini unutuyor ve hesabının çalındığını sanıyor. Bu durumu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Hesabınıza girmeye çalışırken “Eski Bir Şifreni Girdin” uyarısı alıyorsanız şifrenizin ne zaman değiştirildiğine dikkat edin. Şifreyi siz değiştirip unutmuş olabilir misiniz?


Hayır eminim hesabım çalındı” diyorsanız, 
devam edelim ve basit hatalardan başlayalım.

 1. Şifrenizi hemen herkesin tahmin edebileceği bir şey yapmış olabilirsiniz ve bir kişi bunu doğru tahmin edip hesabınızı ele geçirmiş olabilir. Örneğin Beşiktaş fanatiğiyseniz ve şifrenizi beşiktaş1903 yaptıysanız, bunun tahmin edilmesi muhtemeldir.
 2. Deneme yanılma yoluyla bulunabilecek bir şifreniz olabilir. Örneğin 123456789 gibi bir şifreniz varsa. Biri bunu deneye deneye bulmuş olabilir.
 3. Siz şifrenizi girerken biri sizi izlemiş olabilir. (Bu gerçekten çok basit bir yöntem)
 4. Telefon doğrulaması. Telefon numaranız facebook’a kayıtlıysa ve telefonunuz başka birinin eline geçerse, oturumunuz telefonda açık olmasa dahi hesabınızı çalabilir.

Bu kadar basit hatalarım yoktur” diyorsanız, gelelim daha karmaşık yöntemlere.

 1.  Bilmediğiniz, tanımadığınız ve güvenli olmayan bir program, oyun vb. indirip kurduğunuz zaman bilgisayarınıza veya telefonunuza trojan bulaşabilir. Bu trojan’ler sayesinde hackerlar kullandığınız cihazı kontrol edebilirler. Dolayısıyla hesaplarınızın şifresini de bulabilirler. Ama genelde bunu facebook hesabı çalmak için yapmazlar. Bir ihtimal sadece.
 2. Yanlış bir linke tıklamış olabilirsiniz. Facebook görünümlü ama aslında facebook olmayan bir siteye giriş yapmayı denemiş olabilirisiniz. Şifreyi çalmak için programlanmış bir facebook uygulamasına giriş yapmaya çalışmış olabilirsiniz. Siz şifrenizi girdiğinizde karşı tarafa bu şifreniz hemen iletilmektedir.
 3. e-Posta hesabınızın süresi dolmuş olabilir veya e-postanızda güvenlik açığınız olabilir.
  En çok yapılan ve en önemli hata budur. Bu maddeye çok dikkat edelim.

Bilirsiniz, facebook’a kaydolurken aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi telefon numarası veya e-posta adresi girmeniz gerekiyor.

Bu alana girdiğiniz e-posta adresi çok önemli. Öyle ki, bir kişi bu e-posta hesabınıza erişim sağlayabilirse facebook hesabınızı da çok rahat ele geçirebilir.

Peki Nasıl

Hesabınızı çalmak isteyen biri Hesabını mı unuttun? Linkine tıklayıp, sizin adınızı kullanarak sanki kendi hesabıymış gibi işlem yapar ve yeni bir şifre belirlemeye çalışır.
Bu link, resimde görüldüğü üzere giriş sayfasında yer almaktadır.

Linke tıklarsak Hesabını Bul sayfası açılır. Burada hesabı çalacak kişi sizin hesabınızı bulmaya çalışır.

Hesabınızı nasıl buluyorlar?

Yukarıdaki kutucuğa sadece e-posta veya telefon numarası girilmiyor. Facebook sadece “E-posta veya telefon” yazmış fakat bu kutucuğa facebook id de girebiliyorsunuz.
Yani hesabınızı bulabilmeleri için kutucuğa şunları girebilirler:

E-posta adresiniz
Telefon numaranız
Facebook id’niz

E-posta adresinizi biliyorlarsa ilk aşamayı tamamlamış sayılırlar.
Bilmiyorlarsa, telefon numaranızı veya id’nizi kullanarak e-posta hesabınızı bulmaya çalışacaklar. Telefon numaranızı kullanarak e-posta adresinizi bulmaları biraz zor. Çünkü Hem telefon numaranızı bilen biri olması lazım, hem de telefonun e-posta için vereceği ipucu çok azdır. Bu yüzden, e-posta’yı zaten bilen kişi dışında geriye sadece id yöntemi kalıyor.

” id’ye nasıl ulaşılıyor peki? ”

Kişinin zaman tüneline girdikten sonra url satırında yazar.

 

Siz bir id belirlemediyseniz ve id’niz resimde gördüğünüz gibi sadece sayılardan oluşuyorsa sayının sonuna @facebook.com ekleyerek hesabını bul sayfasında normal id gibi kullanabilirler. (fakat bu her zaman işe yaramıyor.)

Örneğin: [email protected]

 

Hesabınızı çalacak kişi, id’nizi de bulduğuna göre, bunu kutucuğa girebilir.

veya

Id girip ara dedikten sonra karşısına mail adresiniz şu şekilde açık uçlu olarak çıkıyor.

Bu açık uçlu e-posta adresini çözmeleri gerekiyor.

Mail adreslerimiz genelde adımızı, soyadımızı,yaşadığımız ilin plaka kodunu, doğum yılımızı, tarafarı olduğumuz futbol takımı adını vs. içeriyor. Bu yüzden mail adresimizin sadece iki karakteri gösterilse dahi tamamı tahmin edilebiliyor.

Farzedelim ki hesabınızı çalacak kişi profilinize girerek hakkınızda şunları öğreniyor.

Adı: Ali
Soyadı: Koçak
Doğum yılı: 1994
Memleketi: Mersin

Şimdi resme tekrar bakalım.

Her Yıldız ( * ) simgesi bir gizlenmiş karakteri ifade etmektedir. Dolayısıyla yıldızlar sayılarak kaç karakterli bir e-posta hesabı olduğu hemen bulunur. Ayrıca örnekte görülen mail adresinin hotmail.com.tr ‘den alındığı çok açıktır.

Geriye ilk kısmın çözülmesi kalıyor.

1********k

Hemen ilk karaktere bakılıyor.

İlk karakter: 1
Bu bir tarih veya il plaka kodu başlangıcı olabilir. Genelleme yapıldığı zaman akla ilk gelen bunlar oluyor. 1 ile başladığı için akla ilk gelen doğum yılı da olabilir. Kişinin doğum yılı da zaten biliniyor, 1994

Son karaktere bakıldığı zaman K harfi görülüyor.
Bu da soyadının son harfiyle uyumlu, Koçak

1********[email protected]******.c**.tr

Hemen adım adım yerine yerleştiriliyor.
Önce mail servisini yerleştirelim

1********[email protected]

Sonra doğum tarihi ve soyadı

1994*[email protected]

Her şey yerine yerleştirildi fakat bir yıldız arada boşta kaldı.
Yani tahmin edilen isim bir karakter eksik çıktı.
Bu da bir klasiktir zaten, araya da genelde şunlar gelir:

_ (alt tire) veya – (tire) ya da . (nokta) konulur ve eksik karakter tamamlanır.

Sonuç olarak şu mail adresleri bulunabilir:

[email protected]
[email protected]
[email protected]

Peki bunlardan hangisinin doğru olduğu nasıl anlaşılıyor? Ya da içlerinden biri doğru mu?

Tekrar yukarda gördüğünüz Hesabını Bul sayfası açılıyor ve mail adreslerini tek tek aratıyorlar. Arama sonucunda kurban bulununca doğru mail bulunmuş oluyor. Aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi.

Ve dediğim gibi e-posta adresinizi zaten bilen bir kişi bu adımlara katlanmıyor, direkt olarak kutucuğa doğru e-postayı yazıyor zaten.

Mail hesabınızı bulduklarına göre artık bu mail hesabı ele geçirmeye çalışabilirler.

Mail Hesaplarını Nasıl Ele geçiriyorlar?

Kişi, mail hesabınız hangi mail servisinden açılmışsa, o mail servisinin sitesine giriyor.
Genelde live mail servisi olduğu için hotmail.com.tr üzerinden anlatıyorum.
Şimdi asıl mesele burada. Facebook’a kaydettiğiniz mail hesabınıza en son ne zaman girdiniz? Ya da rastgele bir mail adresi mi yazmıştınız? Mail hesabınıza uzun zamandır girmediyseniz veya facebook’a kaydolurken rastgele bir mail hesabı girdiyseniz, hesabınız ele geçirilebilir bir hesaptır.

Daha sonra Hotmail.com.tr adresine giriyor.
Sizin mail hesabınızı girip ileriye tıklıyor. Eğer örnek resimdeki gibi
“Bu ada sahip bir Microsoft hesabı yok. Başka bir hesap girin ya da yeni bir hesap alın”
uyarısı görürse, “Bir tane oluştur!” Linkine tıklıyor.

[email protected] yazan yere sizin mail adresini, parola oluştur yerine ise diledikleri bir parolayı yazıp ileri diyor ve kaydolmayı tamamlayıp. Mail kutusuna ulaşıyor.

Mail kutusu diğer sekmede açık dururken, Şifreni Yenile sayfasına tekrar dönüyor ve devam diyor. Daha sonra şifre değiştirme kodu ve linki yeni açılan mail adresine geliyor.

Şifreyi değiştir butonuna tıkladığı zaman Yeni bir şifre seç sayfası açılıyor.

Yeni bir şifre belirleyip devam diyor.

Şifre Değişti adında bir sayfa geliyor. Diğer cihazlardan çıkış yap seçeneğini işaretleyerek sizin oturumunuzu kapatabilir ve hesaba sadece kendisi yeni şifreyle giriş yapabilir.

 


Mail hesabınız örnekteki gibi live mail olmayabilir. Ben büyük çoğunluk bunu kullandığı için bu mail servisi üzerinden anlattım ki hesabınız çalındıysa büyük bir ihtimal live mail kullanıyorsunuzdur.

Yahoo gibi farklı mail servislerini kullananlarınız da vardır. Bu mail hesapları da çalınabilir olabiliyor. Mail sitelerinde de hesabını mı unuttun? seçeneği oluyor. Bu seçeneği kullanıp güvenlik sorunuzu (örneğin: annenizin doğum yeri?) cevaplayıp yahoo mail hesabınızı çalabiliyorlar ve tabii ardından bu mail hesabıyla facebook hesabınızı çalıyorlar.

Şunu da unutmayalım:

Bazı mail servislerine kaydolurken sizden diğer e-posta adresi ister.
Şifrenizi unutursanız girdiğiniz o ikinci e-postayla şifrenizi geri almanız sağlanır.
Bu yüzden ikinci e-posta adresi önemlidir. Hesabınız çalındığında geri almak için bir yöntem olabilirken, ikinci e-postanız çalındığında asıl e-posta adresinizin çalınmasına sebep de olabilir.


Hesabım çalındı. Nasıl geri alabilirim?

Facebook hesabınız çalındığında yapmanız gereken ilk şey
Hesabını mı unuttun?” sayfasına gitmek.

Yukarıdaki görselde “Hesabınımı unuttun” linkinin nerede olduğunu görebilirsiniz.
Veya BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Buraya mail adresinizi telefonunuzu kullanıcı adınızı girebilirsiniz.
Veya facebook sayı id’[email protected] şeklinde girebilirsiniz.

Örneklerle göstermek gerekirse şu şekillerde arama yapabilirsiniz:

Kullanıcı adınız veya id numaranız profil sayfanıza girdiğinizde url satırında yazar.

Veya

Hesabını bul kutucuğunu doldurup ara dedikten sonra hesabınızı bulduysanız daha sonra e-posta veya telefonunuzu seçip devam diyorsunuz ve e-postayı seçtiyseniz e-postanıza, telefonu seçtiyseniz telefonunuza mesaj geliyor. Devam dedikten sonra aynı zamanda “Güvenlik kodunu gir” sayfasına yönlendiriliyorsunuz.

Size gelen mesajda 6 haneli bir kod bulacaksınız. (İsterseniz kod ile uğraşmadan şifreyi değiştir butonuna tıklayarak şifre değiştirme sayfasına gidebilirsiniz.)

 

Bu 6 haneli kodu Güvenlik Kodunu Gir sayfasındaki “Kodu gir” Kutucuğuna yazacaksınız ve devam diyeceksiniz.

“Yeni bir şifre seç” sayfasına yönlendikten sonra “Yeni Şifre” kutucuğuna istediğiniz bir şifre yazarak Devam butonuna tıklıyorsunuz.

Yeni şifrenizi belirledikten sonra karşınıza şöyle bir sayfa çıkıyor.

Diğer cihazlardan çıkış yap” seçeneğini seçerek hesabınızı çalan kişinin oturumunu kapatabilirsiniz. Daha sonra o kişi / kişiler hesabınıza tekrar giriş yapamaz.

Sonraki adımda facebook, hesabınızı güvene almak için sizi bazı aşamalardan geçirmek istiyor. Başla diyerek yönergelere uyabilirsiniz.

 Şöyle bir sorun yaşıyor olabilirsiniz;

Facebook hesabınızı çalan kişi mail hesabınızı ele geçirmiş olabilir.
Dolayısıyla mail seçeneğiyle hesabınızı geri almanız mümkün olmayacaktır.
Telefonunuzu da kaydetmediyseniz veya hesabınızı çalan kişi tarafından kaldırıldıysa işiniz artık çok zor.

“Bunlara artık erişimin yok mu?” linkine tıkladığınızda facebook size aşağıdaki resimde yazanı söylüyorsa, artık yapacak bir şey kalmamıştır.

Eğer size “E-posta Erişimi Yok” yerine farklı seçenekler sunuyorsa, onları kullanın ve şansınızı deneyin.

Peki Bundan sonra uygulamanız gereken adımlar neler olmalı?

Hesabınızın ne durumda olduğunu öğrenin.
Hesabınız çalındığında, bazı durumlarda facebook bunu anlar ve hesabı otomatik olarak kilitler ve dondurur. Kısacası askıya alır. Bu durumda hesabı çalan kişi şifreyi bildiği halde  ve mail adresinize sahip olduğu halde facebook hesabanıza giriş sağlayamaz. Çünkü giriş yapmaya çalışınca facebook fotoğraflı kimlik doğrulaması isteyecektir. Bu durumda biraz daha rahat olabilirsiniz çünkü en azından hesabı çalan kişinin mesajlarınızı okuyamayacağını veya başka bir şey yapamayacağını bilirsiniz.

Eğer bir şekilde hesabınızı geri aldıysanız ve fotoğraflı bir kimlik yükleyin uyarısıyla karşılaştıysanız. Kimliğinizin fotoğrafını çekin ve yükleyin. Hesabınız yakın zamanda aktif olacaktır.

Facebook’un hesabınızı askıya alıp almadığını anlamak için
şu adımları uygulayabilirsiniz:

Başka bir hesaba girerek arama kısmından facebook hesabınızı aratın.
Arama sonuçlarında kendinizi bulamıyorsanız hesabınız askıya alınmış olabilir.

Fakat emin olmak için; tarayıcınızın adres satırına şunu yazıp aratın.

https://www.facebook.com/kullanıcı adınız

veya

https://www.facebook.com/sayılardan oluşan id’niz

 

Üzgünüz, bu içeriğe şuanda ulaşılamıyor gibi bir uyarı alıyorsanız, Facebook; hesabınızı askıya almış demektir.

 

Hesabınız askıya alınmadıysa ve çalan kişi kullanıyorsa şu linke tıklayarak ilgili formu doldurup şikayet edip hesabı kapattırabilirsiniz. Ya benimsin ya kara toprağın 🙂

https://www.facebook.com/help/contact/295309487309948

Hesabımı Nasıl Güvende Tutarım?

Evet, gelelim hesabı güvende tutmaya. Hesabınızı kurtardınız veya daha çalınmadı ve güvenle kullanmak istiyorsunuz. Aşağıdaki maddelere uymalısınız..

 • Facebook hesabınızı kimliğinizdeki adınızla açın.
 • Gerçek kişilerle, gerçek arkadaşlarınızla arkadaş olun.
 • Doğum tarihiniz gibi bilgileri doğru girin.
 • Gmail gibi güvenilir mail servislerini kullanın.
 • Telefon numaranızı ekleyin.
 • Şifreniz kesinlikle basit olmasın.
 • Şifreniz harf,sayı,simge gibi farklı karakterleri birlikte içersin.
 • Mail hesabınızın da şifresi zor olsun.
 • Mail hesabı açarken, “diğer mail hesbanızı giriniz” kutucuğu varsa veya vardı ise;
  tanımadığınız / güvenmediğiniz bir kişinin mail adresini yazmayın.
  Yazdıysanız kaldırın. Bu maile kurtarma maili deniliyor.
 • Güvenlik sorunuz varsa, sorunuz ve cevabı basit olmasın.
 • Güvenlik sorunuz ve şifreniz unutmayacağınız bir şey olsun.
 • Bilmediğiniz / emin olmadığınız programlar kurmayın.
 • Bilmediğiniz / emin olmadığınız sitelere giriş yapmayın.
 • Hesaplarınızı başka cihazlarda açık bırakmayın.
 • Başka cihazlarda oturumunuz açık kaldıysa şifrenizi hemen değiştirin ve diğer cihazlardan çıkışımı yap seçeneğini varsa kullanın.
 • Buraya tıkladıktan sonra açılan sayfada
  • Tanınmayan girişler hakkında uyarılar al seçeneği altında,
   • Bildirimleri al seçeneğini aktif edin.
  • İki faktörlü kimlik doğrulaması kullan seçeneği altında,
   • İki faktörlü kimlik doğrulaması kapalı ise Ayarla diyerek aktif edin.
   • Kısa Mesaj (SMS) Kısmına telefon yoksa ekleyip Etkin yapın.
    Bunu yaptıktan sonra biri şifrenizi bilse dahi hesabınıza giriş yapabilmek için telefonunuza gelen kodu bilmek zorunda. Bilgisayarınızda veya tabletinizde yeni giriş yaptığınızda telefonunuza sms geleceği için telefonunuzun yanınızda olması gerektiğini unutmayın.
   • Hesabı Geri Alma Kodları karşısında Kodları Al linkine tıklayıp
    açılan penceredeki kodları bir yere not edin ve saklayın. İlerde hesabınız çalındığında işinize yarayabilir.
   • Kodmatik seçeneği yanında ayarla’ya tıklayarak Şifreni yenilemek veya giriş kodları oluşturmak için Facebook mobil uygulamasında Kodmatik’i kullanabilirsin. Kodları oluşturmak için bir üçüncü taraf uygulaması kurmalısın.
  • Hesabına erişememen halinde iletişime geçebileceğin 3-5 arkadaşını seç, seçeneği altında arkadaşlarını seç.

Güvenli Şifre Nasıl Oluşturulur?

Adınız, soyadınız, doğum tarihiniz, taraftarı olduğunuz takım adı, 123456789, 123123123 gibi şifreler basit şifrelerdir. Bu tür şifreleri kesinlikle kullanmayın.
Şifreniz kimsenin aklına gelmeyecek bir şey olmalı.

Örnek verecek olursak *Samsara*99 gibi bir şifre benim için güvenli bir şifredir. Büyük harf ve küçük harf içeriyor, simge içeriyor, sayı içeriyor, yeterince uzun ve kelimeyi benim çevremdeki kimse tahmin edemez. Aynı zamanda unutmayacağım bir şifre. Siz de kendiniz için böyle bir şifre belirleyebilirsiniz.

Şu da aklınızda bulunsun, şifreniz ne kadar güvenli olursa olsun, şifrenizi virüssüz temiz bir cihazda ve izlenmediğiniz bir ortamda belirlemelisiniz.


 

TEBRİKLER ARTIK GÜVENDESİNİZ!

Hala aklınızda soru işaretleri mi var? Hemen aşağıdan konuya cevap yazarak sorularınızı sorabilirsiniz. En kısa süre içinde cevaplamaya çalışacağız.

Dip Not:
Fake hesap kullananlar sorun yaşayacaklardır. Fake hesaplar için bir açıklamada bulunmayacağım çünkü illegal konulara girmektedir. Facebook hesap bilgileriniz nüfus cüzdanınızdaki bilgilerinizle uyuşmuyorsa bu durumda yapabileceğimiz bir şey yok.

 

facebook hesap çalınması ve hesap güvenliği

© Baksanbari.com


Paylaşmak İster Misin?

Tepkin Neydi?

Fail Fail
0
Fail
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Kalp Kalp
0
Kalp
Uu Beybi Uu Beybi
0
Uu Beybi
Oha Oha
0
Oha
Ahah Ahah
0
Ahah
İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Ali Koçak

Mersin / Tarsus Doğumlu, 24 yaşında, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Mezunu, İşletme mezunu. Tarsus'ta yaşıyor.

11 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Hesabım açarken kullandığım telefonu ve Hotmail hesabımı şu an kullanmıyorum ve hesabıma bu sebebten dolayı giriş yapamıyorum şu an kullandığım cep telefonumu hesabımda gelecek olan şifre ve msj lar için kaydetmek istiyorum bana yardımcı olurmusunuz

 2. lütfen face çalmayı biliyorsanız bana yardım edin intar etcem yoksa tehdit ediyorum sadece faceyi çalıp dondurun yalvarırım bana yardım edin facenin linki bu selahattin.can.676 anlayan biri varsa allah rızası için bana yardım etsdin lütfen

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik belirleyen sorular oluşturabilirsiniz.
Trivia Testi
Herhangi bir konu hakkında çoktan seçmeli sorular oluşturabilirsiniz.
Oylama
Herhangi bir konuda karar vermek için oylama havuzları oluşturabilirsiniz.
Hikaye
Herhangi bir konuda makale, hikaye vb. yazılar yazabilirsiniz.