Operatör Doktor Remzi Tınazlı Gribal enfeksiyonlarla ilgili açıklamada bulundu. Tınazlı, virüs kişiye bulaştıktan sonra belirtilerin hemen baş göstermeyeceğini; dolayısıyla bu sürede de başka insanlara bulaşabileceğini söyledi.Doktor Tınazlı, soğuk algınlığıyla gribal enfeksiyonun birbirlerine benzediğini fakat gribal enfeksiyonun soğuk algınlığına göre çok daha ağır ve şiddetli olduğunu ekledi.
GRİBİN GEÇMESİ 7-14 GÜN SÜREBİLİR
Remzi Tınazlı, grip enfeksiyonunun tamamıyla temizlenmesi için 1-2 hafta gibi bir zaman geçmesi gerektiğini dile getirdi.Operatör Doktor Tınazlı, bu enfeksiyonun; boğazda yanma, boğazda ağrı, kuru öksürük, baş ağrıları, vücutta yaşanan ağrılar, yüksek ateş gibi belirtileri olduğunu; bu kişilerin kendilerini yorgun, halsiz hissettiğini, bu belirtilerin ilk 3-4 gün içinde en kötü seviye ulaştığını ve tam anlamıyla geçmesi için bir iki hafta geçmesi gerektiğini söyledi.
GRİP SOĞUK ALGINLIĞINA GÖRE DAHA AĞIR GEÇER
Dr. Tınazlı, “soğuk algınlığı insanda yorgunluk hissi oluştururken grip çok daha ağır bulgularla kendini gösterir” dedi ve şunları ekledi:“Grip enfeksiyonu birden bire ortaya çıkarken soğuk algınlığı genelde yavaş yavaş gelişir. Gribal enfeksiyonlar kişinin kendisini çok kötü hissetmesine sebep olurken soğuk algınlığı kişide sadece yorgunluk yapar. Hastalık ilerledikçe grip belirtileri soğuk algınlığı belirtileriyle benzerlik gösterebilir fakat gribal enfeksiyonda belirtler çok daha şiddetlidir.Aniden gelişen ateş 38 derece ya da 38 derecen yüksekse, baş ağrısı, titreme, kaslarda ağrı, eklemlerde ağrı, karın ağırısı, ishal, boğazda ağrı, kusma, burun akıntısı ya da tıkanması, iştahta azalma,  hapşırma,  gibi belirtliler varsa Gribal Enfeksiyondan şüphe edilebilir. Soğuk algınlığında kişide yorgunluk olabilir fakat grip hastalığında kişi yataktan kalkamayacak duruma gelebilir.”
En iyi çözüm aşı yaptırmak
Doktor Tınazlı, gribal enfeksiyonlardan korunmanın en iyi çözümlerinden birinin her sene aşı yaptırmak olduğunu söylüyor. 
Diğer Grip Enfeksiyonu Tedavileri
Operatör Doktor Remzi Tınazlı, gribal enfeksiyonun diğer tedavileri hakkında şu maddeleri sıraladı:
  • Alkolden ve tütünden kaçınmak
  • Bol bol sıvı tüketmek
  • Dinlenmek
  • İlaç kullanmak
Kış Ayları Salgınlarından 300-600 Bin Kişi Etkileniyor
Tınazlı, kış ayları salgın yaşandığında her sene 300 ile 600 bin kişinin bu salgından etkilendiğini söyledi. 200 bin kadar kişinin hastaneye kaldırıldığını ve 3-49 bin kişinin ise hayatını kaybettiğini ekledi.


Paylaşmak İster Misin?

Tepkin Neydi?

Fail Fail
0
Fail
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Kalp Kalp
0
Kalp
Uu Beybi Uu Beybi
0
Uu Beybi
Oha Oha
0
Oha
Ahah Ahah
0
Ahah
İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Ali Koçak

Mersin / Tarsus Doğumlu, 24 yaşında, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Mezunu, İşletme mezunu. Tarsus'ta yaşıyor.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik belirleyen sorular oluşturabilirsiniz.
Trivia Testi
Herhangi bir konu hakkında çoktan seçmeli sorular oluşturabilirsiniz.
Oylama
Herhangi bir konuda karar vermek için oylama havuzları oluşturabilirsiniz.
Hikaye
Herhangi bir konuda makale, hikaye vb. yazılar yazabilirsiniz.