Harry Potter Filminde Rol Almamış 6 Harry Potter Karakteri

2 Dakikada oku


Sevilen çoğu film uyarlaması gibi J.K. Rowling’in yazmış olduğu Harry Potter serisinin de en önemli karakterleri sayfalar arasından çıkıp ekranlarda göründü. Fakat bu bütün kitap karakterlerinin spot ışığı altına geçtiğini göstermiyor.

Biz ise şimdi hiç sinema deneyimi yaşayamamış bu 6 karaktere değineceğiz.

Peeves

Harry Potter Peeves

Hogwarts’ta takılan hayaletlerin birçoğu arkadaş canlısı ve hatta yardımseverken Peeves.. Kralın Soytarısı kılıklı karakter.. O tam bir baş belası. Aslında hayalet olarak bile kabul edilmiyor. Ona hortlak da diyebiliriz. Ya da kaba hayalet (Poltergeist). Aslında bu hortlak karakter İngiliz Aktör Rik Mayall tarafından film çekiminde canlandırılıyor fakat yayına girmeden önce o sahneler kesilip çıkarılıyor. Tüm bunların yanında Peeves bazı video oyunlarında görünmektedir.

Charlie Weasley

Harry Potter Charlie Weasley

Harry Potter’ı okumayıp sadece izlemiş fanlarına bir soru. Ron Weasley’nin beşinci bir kardeşi olduğunu biliyor muydunuz? Karakter koca film serisinde aslında sadece bir aile fotoğrafı karesinde görünüyor. Bu karakter Quidditch maçında yetenekli, arayıcı pozisyonunda ve takım kaptanı olmasıyla biliniyor. Daha sonra Romanya’da Ejderhalar üzerinde çalışmaya başlıyor. Keşke bu karakteri ve ejderhalarını filmde görebilseydik diyoruz ve sonraki karaktere geçiyoruz.

Dennis Creevey

Harry Potter Dennis Creevey

Dennis Creevey kısa çöpü çeken diğer bir karakter. Bu da yine başka bir önemli karakter olan Colin Creevey’nin kardeşi. İlk senesinde Hogwarts’a vardığında göle düşüyor ve henüz ikinci senesindeyken Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı bölümünde Dumbledore’un ordusu toplantısına katılıyor.

Winky

Harry Potter Winky

Çoğu ev elfi özgürlüğüne çok düşkünken Winky, Barty Crouch ve ailesi tarafından Harry Potter ve Ateş Kadehi bölümünde serbest bırakıldığında özgürlüğünden memnun olamadı. Hatta depresyona girdi. Winky daha sonra ölüm yiyenlere karşı Hogwarts’ta savaşa katıldı. Tabii Ateş Kadehini sadece film olarak izlediyseniz bu sahnelerin hiçbirini göremediniz çünkü karakter, konsept tasarımdan öteye gidemedi.

Ludovic “Ludo” Bagman

Harry Potter Ludovic Bagman

Quidditch maçlarında üstün başarılara sahiptir. Sihirli Oyunlar ve Sporlar Dairesi başında yer alarak Sihir Bakanlığında çalıştı. Quidditch Dünya Kupası esnasında bazı goblinlere borçlandı. Bir Ölüm Yiyene yardımda bulundu.

Phineas Nigellus Black

Harry Potter Phineas Nigellus Black

Hogwarts duvarlarında asılı duygusal portrelerden birinde yer alan, hala hayattayken Hogwarts Müdürü olan Phineas Nigellus Black (John Atterbury). Black, son kitapta çok daha önemli bir role sahipken Zümrüdüanka Yoldaşlığı’ndaki kısa bir sahnesi, tüm film serisindeki tek görünüşüdür.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik belirleyen sorular oluşturabilirsiniz.
Trivia Testi
Herhangi bir konu hakkında çoktan seçmeli sorular oluşturabilirsiniz.
Oylama
Herhangi bir konuda karar vermek için oylama havuzları oluşturabilirsiniz.
Hikaye
Herhangi bir konuda makale, hikaye vb. yazılar yazabilirsiniz.