Instagram Web Viewer Nedir? | Ne işe yarar?

1 Dakikada oku


Google’da herhangi bir instagram kullanıcı adını aradınız mı hiç? Aradıysanız mutlaka bir instagram web viewer ile karşılaşmışsınızdır. Öncelikle web viewer ne demek ona bakalım. Web viewer, bir uygulamayı web sitesi şeklinde görüntüleyen bir web site diyebiliriz. Instagram web viewer da Instagram uygulamasının web sitesine dökülmüş halidir.

[quads id=3]

Instagram aslında bir mobil uygulamadır, Instagram.com ise bu uygulamanın resmi web viewerıdır. Fakat Instagram sitesinin, uygulamasına kıyasla sınırları vardır. Örneğin sitede mesaj atamazsınız, mesajları okuyamazsınız.

Konumuz burada bitmiyor. Çünkü farklı instagram web viewerlar da var. Hatta bu web viewerlar resmi viewera göre daha avantajlı. Örneğin GramStalker Instagram Web Viewer sitesini ele alalım. Özellikleri nelermiş hemen bakalım:

  • Her postun resim ve videolarının indirilebilir olması.
  • Profil fotoğraflarının indirilebilir olması.
  • Gayet sade arayüzüyle kolay anlaşılır olması.
  • Hashtag ve metin araması yapılabilir olması.
  • Yorum ve beğeni atanları görebilme.
  • Postların etiketlerini ve açıklamalarını görebilme.
  • Kullanıcı takip eden ve edilen sayısını görme.
  • Mobil veya masaüstünde kullanabilme.
  • Yeni profiller keşfetme.

Bu tür sitelerin en çok kullanılan özelliği, resimlerin ve videoların çok kolay bir şekilde indirebiliyor olması. Gramstalker.com sitesine girdiğinizde her postun altında download butonu görebilirsiniz. Bu butona tıklayarak resmi veya videoyu direkt indirebilirsiniz. Herhangi bir üyelik gerektirmez ve zorluk çıkarmaz.

Instagram Web Viewer ve Gizli Profiller

İnsanların bu tür siteleri kullanmasının bir diğer sebebi ise gizli instagram profillerini görebileceklerini sanması. Oysa bu tür siteler ile kimsenin gizli profilini göremezsiniz. Bu sitelerin kuruluş amaçları sizlere gizli profilleri sunmak değildir. Sadece var olan profilleri daha aktif bir şekilde kullanmanızı sağlarlar.

[quads id=3]

Fakat bazen bazı profil sayfaları gizli profilini herkese açık yapar ve bu viewerlar da açık profili açıkken görüntüler, google da bunu kayda alır. Daha sonra kişi profilini tekrar gizlese de profil açıkken kaydedilen fotoğraflar bir süre daha google’da görüntülenebilir. Sadece bu şekilde gizli profillerin görüntülenebilmesinden söz edilebilir. Anlık olarak kimsenin gizli profilini görüntüleyemezsiniz ki zaten bu etik bir davranış da olmazdı.

Instagram web viewer ile alakalı herhangi soru görüş ve önerileriniz için yorum atmaktan çekinmeyin..


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik belirleyen sorular oluşturabilirsiniz.
Trivia Testi
Herhangi bir konu hakkında çoktan seçmeli sorular oluşturabilirsiniz.
Oylama
Herhangi bir konuda karar vermek için oylama havuzları oluşturabilirsiniz.
Hikaye
Herhangi bir konuda makale, hikaye vb. yazılar yazabilirsiniz.