Valorant | Hile Var Mı? | Mutlaka Oku | Sohbet Tadında

3 Dakikada oku


Valorant | Hile Var Mı? | Mutlaka Oku | Sohbet Tadında

Bu soruyu herkes farklı bir amaçla sormuş olabilir. Kiminiz hile varsa biz de kullanalım aga demiş olabilir, kiminiz acaba hileciler var da sürekli onlar mı karşıma çıkıyor diye merak etmiş olabilir, kiminiz de oyun içi legal basit tricklerden bahsediyor olabilir. Hepsine açıklık getireceğim, hile link paylaşımı da yapacağım ve ne tür hileler olduğuna değineceğim. Ama önce biraz sohbet edelim istiyorum.

[quads id=3]

Var mı Yok mu?

Öncelikle lafı dolandırmadan merakınızı gidereyim. Evet hile (hack/hacker) oyunda mevcut. Kesin ve net bir şekilde valorantta hileciler var. Koskoca Riot buna nasıl müdahale edemiyor demeyin. Edemiyor işte. Hileciler aştı kendini. Kapıları kapatsanız bacadan giriyolar, bacaları da kapatsanız bir fare deliği buluyorlar illa ki..

[quads id=3]

İşin Ahlaki Boyutu

Şimdi hile kullanmanın doğru olup olmadığından bahsedelim. Benim her zaman söylediğim bir şey vardır; “Adil bir oyun olsun istiyorsanız ve hileciler oyunu sarmışsa, ya oyunu bırakırsınız ta ki hileciler bitene kadar veya yok denecek kadar az olana kadar; ya da siz de hile kullanmaya başlarsınız ki eşitliği sağlayabilesiniz.” Tabii bir de şu seçenek var, o kadar profesyonel olursunuz ki hilecileri bile alt edebilirsiniz. (en zevklisi ve zor olanı bu sanırım)

[quads id=3]

Asla ama asla hileyi ilk kullananlardan olmayın. Şüphesiz ki hilesiz oyun en zevkli olanıdır. Kimse hile kullanmıyorken tutup da hile yapmanın hiçbir mantığı yok. Fakat dediğim gibi hileciler çoksa, oyunu bırakmak istemiyorsanız ve bir eşitlik olsun istiyorsanız sizin de hile kullanmanız zorunlu gibi bir şey. Mantıken bu iş böyle olmalı.

Tutup da hilecilerin kendiliğinden bitmesini beklerseniz bu hayal gibi bir şey olur. Oyun bunu engellemedikçe hileciler kendiliğinden bitmez. Bitmeyecektir. Etik açıdan belki de oyunu bırakmak veya report edip geçmek en doğru olanı. Ama bu da eşitliği sağlamıyor..

Ahlaki Nihai Çözüm

Şöyle bir çözüm bulabiliriz, hile programı hazırda bekler ve karşıdaki takımda hile olduğundan emin olduğunuz biri varsa siz de hilenizi aktif edebilirsiniz. Kısasa kısas. Aslına bakarsanız karşıda hile kullanan biri varsa ve siz de hile kullanmaya karar veriyorsanız sizin yaptığınız şey hilecilik olmuyor, adaleti sağlamak oluyor. Hileyi başlatan karşı taraf! değil mi? Ama karşıdaki kişi gerçekten hile mi yoksa profesyonel oyuncu mu bunu ayırt edebilmeniz gerekiyor. Mesela ses vermediğiniz halde hep gelip sizi pustuğunuz yerde buluyorsa hile olma ihtimali çok yüksektir.

[quads id=RndAds]

Diğer Sorunlar?

Tamam, işin ahlaki boyutunu da aştıysak geriye ne kalıyor? Diyelim ki ahlaki boyutu düşündünüz ve hile kullanmaya karar verdiniz. İş burada bitmiyor ki.. Eğer bir yazılımcı değilseniz ve hileyi kendiniz kodlamıyorsanız, sağdan soldan indireceğiniz hile programları büyük ihtimalle virüs barındırıyor olacak. Belki hesabınız çalınacak, belki de ekran kartınızı ve işlemcinizi yorarak ömrünü tüketecek bir gizli coin madenciliği yapacak.. Kimse babasının hayrına bu programları yazmaz. Bir çıkar için uğraşıyor herkes sonuçta. Bu riski göze almanız gerekir.

Bir diğer hile kullanma sorunu da hwid ban’dır. Peki hwid ban nedir? Bunun anlamı cihaz banıdır. Eğer hile kullandığınız tespit edilirse ve hwid ban yerseniz, ekran kartınız ya da ana kartınız vs. bilgisayarın bir bileşeni banlanmış demektir. Bu durumla karşılaştığınızda ayvayı yemişsiniz demektir. Çünkü yeni bir hesap açmak, ip adresi değiştirmek ya da bilgisayara format atmak çözüm olmuyor. Cihazınız ban yediği için o cihazı değiştirmedikçe ne yaparsanız yapın tekrar tekrar banlanırsınız, artık hile kullanmıyor olsanız bile..

Bana sorarsanız ne virüs yemeye ne de hwid ban yemeye değmez. Boş verin ve youtube’tan trickler izleyin. Kendinizi geliştirin. Profesyonelleşin ve hilecileri bile yenecek seviyeye gelin. Ama ısrarla hile kullanmak istiyorum diyenler için devam edelim.

[quads id=3]

Peki ne tür hileler var?

En meşhur ve etkili hile sanırım Triggerbot. Bu hile ile crosshair düşmanın üzerine geldiğinde otomatik olarak ateş ediyor. Ulan nasıl bu kadar hızlı aim alıp ateş ediyor dediğiniz bir çok oyuncu aslında hile olabilir yani.

Pek ortalıkta dolaşmasa da esp hack dediğimiz wall hack, yani duvar arkası oyuncuları görebilme hilesi var.

Pek hileden sayılmasa da tavşan gibi sekebileceğiniz bunny hop hilesi var.

Yine pek ortalıkta dolaşmasa da aimbot hilesi var. Bu hile de kafaya yada önceden belirlediğiniz bir yere otomatik nişan almaya yarıyor. Aslında Triggerbot’tan daha iyi fakat ban yeme olasılığı daha yüksek ve daha zor bulunan bir hile.

Tamam Yeter Artık Hilem Nerede?!

Şu an için en güvenilir yer sanırım memoryhackers forumu. Birçok kullanan ve yorum yapan var. Yorumlara bakarak karar verebilirsiniz. Normalde pubg, apex, wolf team gibi oyunların memoryhackers yönetimi tarafından geliştirilen daha güvenilir ve resmi hileleri var fakat bu durum henüz valorant için yok. Sağdan soldan toplama hileler var. Ne kadar güvenilir bilinmez. Örnek bir hile linkini aşağı bırakıyorum.

[quads id=3]

HİLE İÇİN TIKLAYIN


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik belirleyen sorular oluşturabilirsiniz.
Trivia Testi
Herhangi bir konu hakkında çoktan seçmeli sorular oluşturabilirsiniz.
Oylama
Herhangi bir konuda karar vermek için oylama havuzları oluşturabilirsiniz.
Hikaye
Herhangi bir konuda makale, hikaye vb. yazılar yazabilirsiniz.