Günümüzde hemen hemen bütün ülkelerde ve Şirketlerde yaşanan bir durum bazı siteleri engelleme, Ülkeler toplumun ahlaki yapısını ve güvenliğini dizayn etmek Şirketlerde çalışanlarından tam verim alabilmek adına bazı internet sitelerine engel koymaktadır, Tabi bunlar tartışmaya açık konulardır. Yasaklanan sitelere giriş için VPN programı olarak ultrasurf veya hotspot shield programını kullanabilirsiniz.

Hotspot Shield

Hotspot Shield, Windows ve Android sistemlerde çalışan oldukça popüler olan bir engellenen sitelere giriş programıdır. Ücretsiz fakat reklamlı olan sürümü ve Elit sürüm olmak üzere iki modeli vardır, Elit sürüm ücretlidir hiç bir reklam içermez ve oldukça hızlı surf imkanı sağlar, Ücretsiz olan ise Elit’e göre biraz daha yavaş ve İnternet Tarayıcısında farklı reklamlar çıkar.

VPN programı seçerken aslında dikkat edilmesi gereken noktalardan biride? programın fazla popüler olması değil aslında yeni bir program olması yani kullanıcı saysının az olması daha hızlı olması açısından tercih seçenekleri arasında olması gerektir.

Ultrasurf

Ultrasurf küçük boyutlu kurulum gerektirmeyen bir vpn programıdır, Yani engelli sitelere girmek için aracılık yapan bir yazılımdır. İnternetin özgürlüğüne inanan bir grup yazılımcı tarafından ortaya çıkarılan ultrasurf kısa sürede dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından indirilerek kullanılmaya başlandı. Ultrasurf kendi proxy server‘ları üzerinden gezinti hizmeti verdiğinden dolayı bizim ip numaramız gizlenmekte ve takip edilmesi zorlaşmaktadır bu sayede hacker saldırıların dan bir nebze korunmuş oluruz.

Sonuç olarak engellenen sitelere girme için kullanılacak programların en başında ultrasurf gelmektedir, bazı durumlarda programın kullandığı dns adresleri bloklandığı için çalışmayabiliyor ama program yeni bir sürüme geçtiğinde bu hata kalmıyor. Kurulum gerektirmeyen USB bellekte her zaman yanınızda olması gereken güzel bir DNS ve İP değiştirme programıdır, indirmek için alttaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.


Paylaşmak İster Misin?

Tepkin Neydi?

Fail Fail
0
Fail
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Kalp Kalp
0
Kalp
Uu Beybi Uu Beybi
1
Uu Beybi
Oha Oha
0
Oha
Ahah Ahah
0
Ahah
İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Ali Koçak

Mersin / Tarsus Doğumlu, 24 yaşında, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Mezunu, İşletme mezunu. Tarsus'ta yaşıyor.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik belirleyen sorular oluşturabilirsiniz.
Trivia Testi
Herhangi bir konu hakkında çoktan seçmeli sorular oluşturabilirsiniz.
Oylama
Herhangi bir konuda karar vermek için oylama havuzları oluşturabilirsiniz.
Hikaye
Herhangi bir konuda makale, hikaye vb. yazılar yazabilirsiniz.